Kızlık Zarı Nasıl Dikilir ?

Kızlık zarı onarımı operasyonları genel olarak iki yöntemle yapılır. Kalıcı ve geçici onarım yöntemlerinin uygulanışında küçük farklar vardır. Bu yöntemlere son zamanlarda çokça tercih edilen lazer yöntemini de eklemek gerekir.

Bu tür operasyonlarda öncelikle muayene işlemi yapılır. Muayenenin amacı kızlık zarı türünün belirlenmesi ve operasyonun bu duruma göre şekillendirilmesidir. Daha sonrasında lokal ya da genel anestezi olup olmayacağına karar verilir. Operasyonlar basittir ve kısa sürer. Bu yüzden çoğunlukla lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak bazı kişilerde ameliyat korkusu vardır ve kişinin isteğine göre genel anestezi de uygulanabilir. Eğer kişide genel anesteziye engel bir durum varsa doktor kararı ile uygulanmayabilir. Mesela astım hastaları ve akciğer sorunu olanlara genel anestezi uygulanmaz.

Tüm bu etkenler belirlendikten sonra operasyon günü seçilir. Kalıcı kızlık zarı onarımında operasyon gününün bir önemi yoktur. Ancak geçici kızlık zarı onarımı, cinsel birleşmeden en az 3 gün önce yapılması gereken bir operasyondur. Bir hafta kalıcılık süresi vardır. Bir haftadan sonra tekrar yırtılma ve kanama görülebilir. Kalıcı kızlık zarı onarımı işleminde süre sınırı yoktur.
Detaylı bilgi ve randevu için 02324649474 ü arayınız